Jaka drabinka gimnastyczna najlepsza? Zobacz ranking

Jaka drabinka gimnastyczna najlepsza? Zobacz ranking

Drabinki gimnastyczne na nowo przeżywają swój renesans. Coraz więcej ludzi dostrzega ich zalety oraz fakt, że za stosunkowo niewielkie pieniądze można nabyć sprzęt, z którego mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. To doskonałe narzędzie do codziennej aktywności fizycznej w domu, dzięki której zadbamy o swoje zdrowie, poprawimy kondycję i samopoczucie. Na rynku dostępnych jest jednak wiele produktów a choć drabinka jest niezwykle prostym konstrukcyjnie urządzeniem, to jednak poszczególne modele sporo może różnić. Jak więc wybrać tą najlepszą? Zobaczcie nasz ranking, w którym porównując wiele modeli wybraliśmy TOP 5 najlepszych produktów.

W naszej ocenie braliśmy pod uwagę kilka czynników, takich jak jakość, trwałość, efekt wizualny, funkcjonalność, bezpieczeństwo czy cena. Porównaliśmy również opinie klientów na temat poszczególnych modeli oraz dostępność innych produktów, oferowanych przez danego producenta.

TOP 1 – Wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna BenchK 212B

Wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna BenchK 212B uplasowała się na miejscu pierwszym w naszym rankingu. To produkt marki BenchK- renomowanego producenta drabinek gimnastycznych w Polsce. Tym, co wyróżnia ten produkt jest przede wszystkim najwyższa jakość oraz design- drabinka ta jest doskonałym połączeniem tradycji z nowoczesnością, która pełni rolę nowoczesnego mebla sportowego. Jest to bowiem zarówno wielofunkcyjny sprzęt sportowy umożliwiający wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, angażujących wszystkie partie ciała, jak i doskonałe dopełnienie każdego domowego wnętrza- drabinka została zaprojektowana w taki sposób, by stanowiła designerski i estetyczny element aranżacji pomieszczenia.

Drabinka ta pochodzi z serii BenchK 210 i co ważne- została wyprodukowana zgodnie z ogólnoeuropejskimi normami bezpieczeństwa PN-EN 12346:2001 oraz PN-EN 913:2019-03, przypisanymi dla sprzętu gimnastycznego. Dzięki temu mamy pewność, że kupujemy profesjonalny i w pełni bezpieczny sprzęt sportowy, a nie zabawkę- większość dostępnych na rynku produktów owszem, spełnia normy bezpieczeństwa, ale przeznaczone dla zabawek, nie zaś sprzętu, który używamy do ćwiczeń. 

Mogą na niej ćwiczyć zarówno dzieci, jak i dorośli, bowiem jest to produkt niezwykle solidny, trwały, o udźwigu do 120 kg. Model ten posiada szczeble wykonane z litego drewna bukowego, które zostało zabezpieczone dwoma warstwami wysokogatunkowego oleju organicznego. Stelaż drabinki wykonany został z kolei z metalu malowanego na czarno, dzięki czemu całość tworzy  stylowe i nowoczesne połączenie. Na zestaw składa się wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna, zdejmowany drewniany drążek do podciągania, obręcze gimnastyczne oraz lina do wspinania z huśtawką, dzięki czemu sprzęt ten jest nie tylko doskonałym narzędziem do ćwiczeń, ale również może tworzyć domowy plac zabaw dla każdego dziecka. Drabinka nie zajmuje dużo miejsca oraz jest bardzo łatwa w montażu. To produkt zdecydowanie godny polecenia.

TOP 2 – Drabinka gimnastyczna NOHrD Wallbars 10 Oxbridge

Drabinka gimnastyczna NOHrD 10 Oxbridge

Drabinka gimnastyczna NOHrD Wallbars wyróżnia się przede wszystkim tym, iż posiada zintegrowane z drabinką rozkładane ramię przedłużające, dzięki któremu można swobodnie przeprowadzać ćwiczenia wiszące i rozciągające. Ponadto jest to produkt dostępny w wersji z 10 lub 14 szczeblami- w zależności od potrzeb danej osoby. 

Drabinka jest stabilna i bezpieczna, wykonana z litego drewna wysokiej jakości. To uniwersalne narzędzie do ćwiczeń- drabinkę kupuje się oddzielnie, natomiast istnieje możliwość rozszerzenia zestawu o dodatkowe akcesoria, takie jak Multi Adapter, Combi Trainer, ławka treningowa, blokada wysięgnika i inne. Maksymalne obciążenie drabinki wynosi 120 kg. Jest to sprzęt, który sprawdzi się przede wszystkim w domowej siłowni- dzięki zakupowi dodatkowego wyposażenia zyskujemy wielofunkcyjne narzędzie do rozmaitych ćwiczeń. Natomiast jest to jakość, za którą należy ponieść dość wysoką cenę- porównując drabinkę TOP 1, która występuje w zestawie z wieloma dodatkowymi akcesoriami.

TOP 3 – Kącik sportowy Bambino PELLTECH

Kącik sportowy Bambino PELLTECH

Kącik sportowy Bambino 220 cm marki Pelltech to propozycja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ze znacznym uwzględnieniem tych drugich. Jest to cały zestaw, na który składają się elementy stałe w postaci drewnianej drabinki i wysięgnika oraz dodatkowe akcesoria, takie jak lina wspinaczkowa, liny z pierścieniami, pleciona drabinka i huśtawka, które można użytkować samodzielnie bądź wszystkie razem. Dzięki temu drabinka ta pozwala na szeroki zakres ćwiczeń. 

Do produkcji drabinek użyto wysokiej jakości lakierowanego sosnowego i bukowego drewna, jej konstrukcja jest stabilna i trwała. Jej niewielkie rozmiary umożliwiają montaż w każdym miejscu- zwłaszcza nadaje się do pokoju dziecięcego. Maksymalne obciążenie drabinki wynosi 120 kg, drążka 90 kg, zaś pozostałych elementów wyposażenia 60 kg.

TOP 4 – Drabinka gimnastyczna Kometa Next 1

Kometa Next-1 to metalowa drabinka gimnastyczna firmy Małpiszon. Jej cechą charakterystyczną jest przede wszystkim to, że dzięki regulowanym rękawkom, które łączą drabinkę ze ścianą boczną, może być ona zamontowana także w rogu pomieszczenia. To klasyczny model drabinki, na który składa się metalowa drabinka gimnastyczna, drążek gimnastyczny z możliwością regulacji jego wysokości, kółka, lina oraz huśtawka gimnastyczna. 

To drabinka, której użytkownikami mogą być zarówno dzieci- od 3 roku życia, jak i dorośli, choć posiada nieco mniejszy udźwig- do 100 kg drabinka, zaś jej akcesoria do 50 kg. To produkt, który posiada europejski certyfikat bezpieczeństwa CE, potwierdzający jego trwałość i jakość. Stopnie tego modelu zostały wykończone specjalnym obiciem z wypustkami, zapobiegając ślizganiu się rąk i nóg. Montaż drabinki jest prosty, dostępna jest różna kolorystyka drabinek do wyboru- z tego też względu produkt ten nadaje się przede wszystkim do pokoju dziecięcego bądź specjalnego pokoju przeznaczonego do treningów.

TOP 5- Drabinka gimnastyczna Kraft Light 3w1

Drabinka gimnastyczna Kraft Light 3w1

To z kolei propozycja dedykowana osobom, które sport i trening traktują bardzo poważnie oraz jest on wpisany w ich życie na co dzień i w sposób profesjonalny oraz bardziej zaawansowany. Podstawą konstrukcji jest metalowa, wytrzymała drabinka do ćwiczeń o udźwigu do 250 kg oraz drążek do podciągania. Dodatkowo do sprzętu zamontować można takie akcesoria, jak ławeczka do ćwiczeń, poręcze do pompek oraz stojak pod sztangę. 

Metalowa drabinka wykonana jest z jednolitych profili kwadratowych o wymiarach 4×4 cm, malowanych proszkowo, zaś szczeble o średnicy 30mm wykonane zostały z wytrzymałej metalowej rury pokrytej plastikową powłoką. Drabinka dostępna jest w kolorze czarnym matowym, srebrnym błyszczącym oraz białym błyszczącym. W zestawie znajduje się metalowa drabinka w wybranym kolorze, drążek gimnastyczny z czterema typami ogumionych uchwytów, poręcze do ćwiczeń oraz ławeczka treningowa skośna.

Drabinka gimnastyczna to narzędzie sportowe, które z pewnością warto mieć w swoim domu. Przy wyborze warto jednak postawić na najlepszego producenta oraz produkty najwyższej jakości, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że drabinka posłuży nam przez wiele lat.