Skuteczne, operacyjne powiększanie pośladków. Dla kogo?

Skuteczne, operacyjne powiększanie pośladków. Dla kogo?

Pośladki uchodzą za jedną z najbardziej zmysłowych części ciała. Nie dziwi zatem fakt, że upiększać różnymi metodami chcą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zgrabne pośladki polepszają proporcje sylwetki i nadają jej bardziej atrakcyjnego wyglądu. Nie wszyscy są jednak gotowi podjąć wyzwanie na siłowni i zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dla tych rozwiązaniem może okazać się chirurg plastyczny.

Modelowanie pośladków — kto powinien udać się do chirurga?

Katorżnicze treningi na siłowni — w celu uzyskania wymarzonego kształtu pośladków — nie są dla każdego. Nie wszyscy są również w stanie poświęcić swój beztroski i konsumpcyjny styl życia na rzecz ścisłego przestrzegania diety i zadbania o swoje ciało od środka. Na efekty takich działań nie trzeba długo czekać. Gdyż to właśnie na tej części ciała są najbardziej widoczne nasze niezdrowe nawyki. I niestety, jeśli nie podejmiemy konkretnych działań, będą się one pogłębiać.

Niebagatelna znaczenie oprócz braku odpowiedniej higieny życia, ma tutaj również upływający czas. Wraz z wiekiem zmniejsza się elastyczność skóry, a nasz tylna część ciała staje się coraz bardziej płaska i oklapnięta. Na wygląd pośladków mają również wpływ uwarunkowania genetyczne. Jedni — jak wiadomo — zawdzięczają „matce naturze” inni natomiast trochę mniej obfite kształty.

Jednak niezależnie od tego, jakimi pośladkami dysponujemy my, jeśli nie jesteśmy z nich zadowoleni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić je z pomocą chirurga. Medycyna estetyczna oferuje teraz kilka sposobów na wymodelowanie pośladków na pożądany przez nas kształt.

Wszyscy ci, którzy borykają się z problemem:

  • obwisłych pośladków,
  • płaskich pośladków,
  • zbyt dużych pośladków,
  • nierównych pośladków

jeśli cieszą się ogólnym dobrym stanem zdrowia, mogą poddać się zabiegowi powiększenie pośladków.

Wymagania do zabiegu i przeciwskazania

Chirurgiczne powiększanie pośladków jest zabiegiem skomplikowanym, który w skrajnych przypadkach może prowadzić do narażenia zdrowia i życia pacjenta. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, każda osoba, która chce poddać się procedurze, jest zobowiązana do wykonania następujących badań:

  • grupa krwi,
  • morfologia,
  • antygen HIV,
  • OB,
  • układ krzepnięcia krwi,
  • glikemia,
  • jonogram,
  • antygen Hbs, HCV,
  • EKG (po 45 roku życia).

Osoby, które dotknięte są ciężkimi schorzeniami takimi, jak: choroby układu krążenia, choroby serca, cukrzyca, a także zaburzenia krzepnięcia krwi nie powinny poddawać się tej operacji.

Jak wygląda zabieg powiększania pośladków?

Powiększanie pośladków to mocno inwazyjny zabieg, który z racji swojej specyfiki wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Należy również liczyć się z faktem tego, iż okres pozabiegowy nie będzie należał do przyjemnych i przyczyni się do znacznego dyskomfortu.

Implanty, które stosuje się do powiększania pośladków, różnią się od tych umieszczanych w piersiach. Są one elastyczne i bardziej odporne na deformację. Niekiedy dochodzi do ich stwardnienia i deformacji, co powoduje konieczność powtórnej operacji po około 10-15 latach.

O zabiegu opowiedziała nam Pani Magdalena z Kliniki chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Dr Szczyt – „Ze względu na złożoność zabiegu, wykonywany jest on pod całkowitą narkozą. Implanty — dostępne w wersji owalnej i okrągłej — dopasowuje się podług indywidualnych oczekiwań pacjenta, a także jego cech anatomicznych. W celu umieszczenia implantów w pośladkach wykonuje się nacięcie wzdłuż bruzdy międzypośladkowej bądź tuż nad pośladkiem. Pacjenci — ze względu na mniejszą widoczność — preferują zazwyczaj pierwsze rozwiązanie. Jednak warto liczyć się z tym, że jego gojenie się może być utrudnione z przyczyn oczywistych. W zależności od tego, jaka część pośladka ma zostać wymodelowana, w taki sposób umieszcza się implant — pod mięśniem pośladkowym lub na mięśniu. Po operacji pacjent musi pozostać w klinice przez okres wyznaczony przez lekarza. Zazwyczaj są to dwa dni. Pełna rekonwalescencja po zabiegu trwa nawet do sześciu miesięcy.

Ile kosztuje powiększenie pośladków?

Ceny za zabieg kształtują się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Tak duża rozbieżność cenowa zależna jest nie tylko od wyboru lekarza i kliniki, ale również od metody. Powiększenia pośladków możliwe jest poprzez przeszczep własnego tłuszczu, tzw. metodę prof. Serdeva (podwieszanie pośladków za pomocą nici), a także wszczepienie implantów. Najbardziej kosztowna będzie oczywiście ta ostatnia.

Powiększanie pośladków to skomplikowany zabieg, który wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również zaufanego fachowca, co do którego profesjonalizmu nie będziemy mieli wątpliwości. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zapoznać się z opiniami na temat danego lekarza i samej kliniki.