Trening z trenerem personalnym – na siłowni czy w domu?

Trening z trenerem personalnym – na siłowni czy w domu?

Usługi trenerów personalnych nie ograniczają się wyłącznie do opieki nad osobami ćwiczącymi na siłowni. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest mentorowanie podopiecznemu w jego własnym domu. Która opcja jest korzystniejsza dla ćwiczących – lepiej zatrudnić trenera do ćwiczeń na siłowni, czy w mieszkaniu?

Trener personalny z dojazdem do domu – zalety

Klub fitness to tylko jedno z wielu miejsc, w których można pracować nad swoją kondycją czy sylwetką. Nie mniej popularne są treningi odbywające się na świeżym powietrzu lub w domu. Ta ostatnia opcja wcale nie musi oznaczać skakania przed telewizorem z włączonym nagraniem treningu. Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług trenera personalnego z dojazdem do domu. To doskonała opcja dla osób, które posiadają własną, domową siłownię. Nie oznacza to jednak, że przy jej braku nie będziemy mieli możliwości zamówienia „trenera na dojazd”. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj treningu zamierzamy wykonywać. Instruktor może także monitorować wykonywanie ćwiczeń kardio czy rozciągających. To rozwiązanie, które z pewnością ucieszy także introwertyków, nieprzepadających za pracą w grupie, czy zwyczajnie wstydzących się pójścia na siłownię lub do klubu fitness.

Główne zalety opieki trenera personalnego w domu to przede wszystkim:

  • oszczędność czasu koniecznego na dojazdy,
  • oszczędność pieniędzy przeznaczanych na wejściówki do klubu,
  • komfortowe warunki treningu – nikt i nic nas nie rozprasza, znajdujemy się w dobrze znanym nam zaciszu własnego domu.

Trener personalny na siłowni – dlaczego warto?

Opieka trenera personalnego w klubie fitness to zdecydowanie najbardziej popularna i klasyczna forma korzystania z tego rodzaju usług. Nad wersją domową góruje przede wszystkim ze względu na dostęp do profesjonalnego sprzętu. Chcąc trenować siłowo, musimy przeznaczyć sporą sumę pieniędzy na zbudowanie domowej siłowni. Jeśli jej nie posiadamy, z całą pewnością w domu nie uzyskamy takich efektów, jak podczas towarzystwa trenera personalnego na siłowni. Oczywiście podstawowy sprzęt konieczny do wykonania ćwiczeń oporowych zapewni nam instruktor, nie będzie on jednak odpowiadał temu dostępnemu w klubie – ograniczy się raczej do mniejszych sztang.

Na co się zdecydować: opieka trenera personalnego w domu czy na siłowni?

Wybór między tymi dwiema opcjami uzależniony jest przede wszystkim od naszych potrzeb. O tym, czy lepszym rozwiązaniem będą dla nas ćwiczenia w domu, czy na siłowni, decyduje cel, który planujemy osiągnąć. Marzenia o rozbudowie – lub w ogóle budowie – masy mięśniowej trudno będzie spełnić w warunkach domowych. Nie jest to oczywiście niemożliwe, ale znacznie trudniejsze, niż w przypadku dostępu do profesjonalnego sprzętu. Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na dopingu podczas kolejnej serii biegu, czy wskazówkach dotyczących właściwego rozciągania mięśni podczas pilatesu czy jogi, spokojnie możemy pozostać w domu. Warto mieć także na uwadze swoje warunki mieszkaniowe. Nie każda przestrzeń nadaje się do właściwej organizacji i realizacji planu treningowego. Istotny jest nie tylko nasz komfort podczas wykonywania ćwiczeń, ale także trenera w trakcie pracy- by mógł pomóc nam w sposób skuteczny i bezpieczny, nie może obijać się o komodę czy przechodzić nam nad głową, by poprawić naszą pozycję podczas treningu. O możliwościach ćwiczenia w domu decyduje także ilość współmieszkańców czy posiadanie zwierząt. Biegający między nogami syn, gotująca mama czy wskakujący na plecy kot, zdecydowanie nie sprzyjają skutecznemu treningowi.

Default image
Red
Articles: 23