Wróć do formy po ciąży

Wróć do formy po ciąży

Dziewięć miesięcy oczekiwania, aż w końcu nadchodzi dzień, w którym zmienia się wszystko. Na świecie pojawia się długo wyczekiwany i upragniony nowy członek rodziny. Oczywiście wywraca codzienność do góry nogami, ale jednocześnie daje wiele szczęścia i ogrom radości. Podczas gdy bliscy z zachwytem wpatrują się w kołyskę, młoda mama zaczyna zastanawiać się, w jaki sposób wrócić do swojej sylwetki sprzed ciąży.

Jak wrócić do formy po porodzie?

Bardzo wiele kobiet zaczyna zadawać sobie to pytanie już chwilę po tym, jak wraca z maleństwem do domu. Prawdą jest, że przede wszystkim należy dać sobie czas. Z jednej strony to zrozumiałe, że chciałoby się wskoczyć w ulubione sukienki i znowu cieszyć nienaganną sylwetkę, z drugiej zaś na świecie pojawiła się istotka, która potrzebuje mamy jak nikt inny. Warto więc okres połogu poświęcić przede wszystkim dziecku. Dopiero w momencie, w którym lekarz ginekolog pozwoli, można będzie zdobyć się na delikatne ćwiczenia. Oczywiście samozaparcie nie wystarczy, gdyż młodej mamie bardzo często towarzyszy zmęczenie i ogólnie złe samopoczucie. Dlatego odpowiedzi na pytanie, jak wrócić do formy po ciąży, warto poszukać w momencie, w którym poczujemy się na to w pełni gotowe.

Forma po ciąży wbrew modzie

Wielkie gwiazdy przyzwyczaiły nas do tego, że właściwie po kilku dniach od porodu mogą pochwalić się wspaniałą sylwetką. Każda kobieta, która urodziła dziecko, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że bez interwencji chirurga plastycznego, a przede wszystkim gromadki osób do pomocy, żadna kobieta nie pokazuje się publicznie w pełnym makijażu i idealnej fryzurze chwilę po wyjściu z porodówki.
Dlatego należy postawić na umiarkowany, aczkolwiek regularny ruch. Doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o powrót do formy po ciąży, mogą się okazać spacery z wózkiem. Wiele młodych mam decyduje się na codzienne spacery z maluszkiem, gdyż jest to nie tylko szansa na wzmocnienie układu odpornościowego, ale bardzo często sposób na spokojny sen dla maleństwa. Nie ma sensu na siłę pokazywać, jak szybko wracamy do swojej figury, gdyż można pozbawić się energii, która jest niezbędna do zajmowania się dzieckiem. Forma po ciąży to nie tylko katowanie się ćwiczeniami na siłowni.
Bardzo często pomocny jest czas po porodzie, kiedy organizm sam się regeneruje. Ponadto karmienie piersią również przyśpiesza proces chudnięcia, co oznacza, że bez zbędnego wysiłku można będzie zauważyć, że chudniemy. W późniejszym czasie można będzie wykorzystywać spacery, czy nawet ćwiczyć z dzieckiem. W końcu maluch waży kilka kilogramów, stąd też podnoszenie czy usypianie na rękach będzie wymagało od nas pewnego wysiłku.

Powrót do formy po porodzie

Bardzo wiele kobiet po ciąży może pochwalić się znacznie lepszą sylwetką niż przed. Dlaczego? Przede wszystkim powrót do formy po ciąży zostaje wymuszony przez organizm, który próbuje się zregenerować po miesiącach, w których maluch był w brzuchu. Ponadto opieka nad dzieckiem, zajmowanie się domem, a bardzo często również inne obowiązki to nie lada wyzwania. Dlatego będą na każdym kroku wymagały dobrej kondycji fizycznej. Z tego powodu, nawet jeśli przed ciążą miało się większy rozmiar ubrań, to bardzo często tego typu codzienne zadania będą w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Sam fakt, że usypiamy na rękach kilkukilogramowe dziecko sprawia, że mięśnie rąk i pleców zostają wzmocnione. W późniejszym czasie waga maleństwa się zwiększa, ale wraz z rozwojem pojawiają się przeróżnego rodzaju inne potrzeby, jak prowadzenie za rączki czy też bardziej aktywne i ruchliwe zabawy.

Powrót do formy po ciąży to dla wielu kobiet wyzwanie, jednak bardzo często wystarczy skupić się na opiece nad dzieckiem i zajęciami domowymi, by osiągnąć naprawdę wspaniały efekt i piękną sylwetkę. Należy szukać aktywności, które można wykonywać razem z dzieckiem, na przykład zapisać się na basen, gdzie są prowadzone zajęcia dla mam z maluszkami. W wielu miastach można spotkać zajęcia typu joga z dzieckiem i tym podobne, z których każda mama wybierze coś interesującego dla siebie. Z pewnością dla każdego znajdzie się coś właściwego. Natomiast przede wszystkim należy podejść do tego typu kwestii na spokojnie i dać sobie czas.